Výměna oleje automatické převodovky

Vyměnit převodový olej je prevence opravy převodovky.

Tel: +420 720 157 708

Výměna oleje automatické převodovky se vždy vyplatí


Cena za výměnu filtru a oleje automatické převodovky se pohybuje od 6500  Kč u starších typů automatických převodovek, do 11000 Kč u moderních automatických převodovek. Vždy však záleží na množství oleje potřebného k výměně a ceny filtru a těsnění. Výměny olejů provádíme samozřejmě s průplachem.

Lépe měnit olej než draze opravit převodovku!

Proč a kdy olej v automatické převodovce měnit?

Mezi širší veřejností dnes převládá zcela mylný názor, že automatické převodovky mají doživotní náplň oleje z výroby a tudíž se o výměnu oleje v ní starat nemusí. Jde o velký omyl způsobený neinformovaností. Dnešní moderní automatické převodovky jsou daleko složitější a jemnější zařízení než motory vašich aut, ve kterých si necháte měnit olej zcela automaticky.

V útrobách automatické převodovky se nachází přesný hydraulicko‑mechanický přenos síly motoru na kola vozu, velice citlivý na jakékoliv znečištění oleje. Stárnoucí olej ztrácí své přirozené vlastnosti, snižuje se jeho viskozita a hustota, ulpívají v něm drobné částice vzniklé otěrem pohyblivých částí v automatické převodovce a tím vzniká velká pravděpodobnost snížení životnosti a zhoršení funkčnosti automatické převodovky (rázy při řazení, nepravidelné řazení apod.). To může vést k vážné závadě (hydrodynamický měnič momentu, lamelové spojky, planetové soukolí apod.), proto je třeba věnovat výměně oleje v automatické převodovce dostatek pozornosti, a to v pravidelných intervalech.

Doporučený interval výměny oleje v automatické převodovce je u nového vozu po najetí 100.000km, a poté každých 30.000km až 60.000km dle výrobce.

Turbo Praha limited - výměny oleju automatických převodovek 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!